SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec legendy - Dodge Viper wypada z oferty

Koniec legendy - Dodge Viper wypada z oferty

12.10.2016, godz. 14:07
2016 Dodge Viper ACR
2016 Dodge Viper ACR foto: Dodge

Jedna z młodszych legend motoryzacyjnego światka – Dodge Viper – nie będzie już produkowany. Co więcej, ostatnie egzemplarze trafią tylko do jednego dilera.

Dodge Viper utrzymał się na rynku tylko przez trzy generacje. Samochód od początku miał wszystkie cechy aby stać się kultowym pojazdem – kabinę osadzonę za długą maską, gigantyczny silnik V10 o pojemności ponad 8 litrów oraz napęd na tył. Dynamiczna stylistyka również nie przeszkadzała. Niestety, prawa rynku są nieubłagane.

Zobacz też: Pojedynek 12 superaut! Zobacz, które jest najszybsze na prostej - WIDEO

To Chevrolet ze swoim modelem Corvette był największym utrapieniem Vipera. Corvette była znacznie tańsza, niewiele wolniejsza i – co chyba najważniejsze – dostępna na rynku od lat 60. To współczesne ucieleśnienie amerykańskiego snu. Viper z kolei pojawił się na rynku dopiero w 1992 roku.

Viper od początku był też niebezpieczny dla niedzielnych kierowców. W 2001 roku auto w końcu doczekało się systemu ABS. Dopiero trzecia generacja reklamowana była jako „bardziej przyjazna”. Choć plotki o zakończeniu produkcji pojawiały się już 6 lat temu, dopiero teraz dalsza praca nad tym projektem okazała się niedochodowa.

Auta będą wyjeżdżały z fabryk przez następny rok, lecz 99% z nich trafi do dealera z Północnej Karoliny. 140 aut otrzyma specjalne malowanie i niespotykane dodatki. Co ważne, ich cena nie będzie się różnić od wartości katalogowej.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: