SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec pewnej ery – ostatni Citroen C5 zjechał z linii produkcyjnej

Koniec pewnej ery – ostatni Citroen C5 zjechał z linii produkcyjnej

06.06.2017, godz. 14:24
Citroen C5 III Kombi - rok produkcji 2008 - obecnie
foto: Citroen

Citroen C5, jeden z najstarszych samochodów w gamie francuskiego producenta, pożegnał się ze Starym Kontynentem. Ostatni egzemplarz w nadwoziu kombi wyjechał z fabryki w Rennes.

Zaprezentowany szerszej publiczności w drugiej połowie 2007 roku C5 był flagowym pojazdem Citroena. Reklamowany jako typowo niemiecki prezentował... typowo francuskie podejście do komfortu. Oferowany z zawieszeniem hydropneumatycznym, niezwykle wygodnym, był jednym z ostatnich bastionów tej technologii.

Citroen odwrócił się od rozwiązań znanych jeszcze z kultowego DS na rzecz nowego rodzaju amortyzacji kabiny. W nowych modelach można spodziewać się amortyzatorów z hydraulicznymi poduszkami, które jeszcze lepiej będą tłumić nierówności. Cały układ będzie wspierany przez kamerę badającą dziury przed autem.

Citroen C5 sprzedał się w ilości 635 000 egzemplarzy, z czego 435 000 trafiło do europejskich kierowców. Popularność z biegiem lat spadała – w 2016 roku kupiono w Europie mniej niż 10 000 "cepiątek". Co ciekawe, auto dalej będzie dostępne dla klientów w Chinach.

Następca już jest w planach, a pierwsze informacje potwierdzają, że auto będzie mocno nawiązywało do klasycznych pozycji w gamie Citroena. Spodziewamy się premiery w drugiej połowie przyszłego roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: