SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec stacji paliw Neste: teraz to już stacje Shell

Koniec stacji paliw Neste: teraz to już stacje Shell

08.09.2015, godz. 10:01
Stacja paliw, Neste, stacja benzynowa
foto: Super Express

Zakończony został proces przejmowania samoobsługowych stacji benzynowych Neste, przez paliwowy koncern Shell. Na niewielkich obiektach z nazwą kojarzącą się raczej z herbacianym napojem, a nie z paliwami, pojawiło się nowe charakterystyczne oznakowanie z żółto-czerwonym logo.

W 2013 roku, za ponad 80 milionów euro Shell kupił od fińskiego koncernu Neste polską sieć samoobsługowych stacji paliw. Wówczas składało się na nią 106 obiektów. Obecnie pod szyldem Shell'a, pracuje 66 byłych stacji Neste, z czego 14 nadal w formacie samoobsługowym. Jak tłumaczą przedstawiciele paliwowego potentata, te ostatnie punkty mają służyć za "poligony doświadczalne" dla dalszego rozwoju firmy.

Kliknij: Ropa naftowa drożeje, a ceny na stacjach spadają

Jakie są dalsze plany marki na polskim rynku? Obecnie pod żółto-czerwonym logo pracuje 416 stacji paliw - w samym 2015 roku otworzono ich 15. W planie koncernu jest dalsza ekspansja na polskim rynku, bo jest on rozwojowy i stwarzający nowe możliwości. Shell wprowadza obecnie projekt zmian w wyglądzie, obsłudze i oferowanym asortymencie. W Krakowie działa już pierwsza taka stacja paliw w odświeżonym formacie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: