SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec trzeciego VW Caddy. Ostatni egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej

Koniec trzeciego VW Caddy. Ostatni egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej

20.05.2015, godz. 20:39
Volkswagen Caddy trzecia generacja
Volkswagen Caddy foto: Volkswagen

Poznańska fabryka Volkswagena pożegnała trzecią generacją osobowo-użytkowego modelu Caddy. W środę 20 maja, po 12 latach produkcji ostatni egzemplarz samochodu zjechał z taśmy montażowej, ustępując miejsca nowemu wcieleniu.

Trzecia generacja Volkswagena Caddy osiągnęła miano bestsellera. Łącznie w Poznaniu powstało 1 578 383 samochodów tego typu. Poznań to jedyne miejsce na świecie, w którym powstaje VW Caddy, a teraz właśnie Polska rozpoczyna budowę całkiem nowej IV generacji. To właśnie dzięki nowej odsłonie modelu Niemcy dokonują kolejnych inwestycji w Poznaniu i w najbliższym czasie 900 nowych pracowników znajdzie zatrudnienie w poznańskim Antoninku.

Sprawdź tutaj: Nowy Volkswagen Caddy - znamy pierwsze CENNIKI

Dla przypomnienia: Volkswagen Caddy jest lekkim samochodem użytkowym. Pierwsza generacja bazowała na rozwiązaniach technologicznych modelu VW Golf i produkowana była w latach od 1979 do 1993 roku w Stanach Zjednoczonych. Caddy produkowany był także na rynek europejski przez firmę TAS w Sarajewie. Druga generacja Caddy stworzona została przez hiszpańską markę Seat i bazowała na rozwiązaniach modelu Polo. Auto powstawało w fabryce w Martorell. W 2003 roku rozpoczął się polski etap w historii Caddy.

Nowy Volkswagen Caddy w salonach dostępny będzie od lipca 2015 roku. Cennik auta już jest znany, a zainteresowani klienci mogą składać na ten pojazd zamówienia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku


autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: