SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec z kursami kasującymi punkty! Łatwiej będzie stracić prawo jazdy!

Koniec z kursami kasującymi punkty! Łatwiej będzie stracić prawo jazdy!

07.04.2015, godz. 13:24
Prawo jazdy
Prawo jazdy foto: zdjęcia własne

Obecnie, kiedy stan punktowy zbliża się do poziomu 24 punktów, za 300 zł można odbyć kurs, który wykasuje 6 punktów z naszego konta. Od 1 stycznia 2016 roku, takie rozwiązanie zniknie z polskiego prawa.

Raz na 6 miesięcy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego można odbyć kurs, po zakończeniu którego z konta znika 6 punktów. Kosztuje on 300 zł i trwa 6 godzin. Takie rozwiązanie obowiązuje do 31 grudnia 2015 roku. Od 1 stycznia 2016 roku, nie będzie już możliwości kasowania punktów. Nowe zasady powodują, że dużo łatwiej można stracić uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Kliknij też: Mandat dla właściciela, a nie kierującego samochodem! Fotoradary mają zarabiać krocie!

Kierowca, który przekroczy granicę 24 punktów, będzie musiał w ciągu miesiąca czasu odbyć obowiązkowe szkolenie. Kosztować ma ono 500 zł i trwać łącznie 28 godzin w ciągu czterech dni. Po tym szkoleniu, jego stan punktowy spadnie do zera. Jeśli znów zdobędzie 24 punkty, definitywnie utraci prawo jazdy. W przypadku kiedy nie odbędzie szkolenia w ciągu miesiąca, również straci uprawnienia. Chcąc je odzyskać trzeba odbyć od początku kurs oraz zdać egzamin.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: