SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec z tanim paliwem? Podwyżki na stacjach jeszcze w tym tygodniu

Koniec z tanim paliwem? Podwyżki na stacjach jeszcze w tym tygodniu

01.02.2016, godz. 16:08
paliwo, stacja paliw, dystrybutor
foto: Super Express

Średnia krajowa cena benzyny na stacjach paliwowych spadła w ostatnim tygodniu stycznia o około 2 gr/l. Teraz na początku lutego niektóre stacje zaczynają reagować na wzrosty, na rynku hurtowym i podnosić cenę benzyny. Poza tym, notowany średni spadek dla oleju napędowego to 7 gr/l, a autogazu - 4 gr/l.

Mijający tydzień na rynku hurtowym zakończył się na plusie. To oznacza, że ceny ropy naftowej wzrosły do 34 dolarów USA za baryłkę. W efekcie hurtowe ceny benzyny wzrosły o około 5 groszy za litr, a oleju napędowego o 14 gr/l. Eksperci prognozują, że w pierwszym tygodniu lutego benzyna podrożeje o 2-3 grosze. Natomiast olej napędowy podrożeje na stacjach, które oferują olej napędowy za około 3,50 zł lub taniej.

Zobacz również: Ruszył 19. Rajd Monte Carlo Historique

Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2015 roku, kiedy ceny paliw na stacjach wzrastały od początku lutego. Na dzień 28.01.2016 roku średnia krajowa ceny benzyny bezołowiowej 96 wynosiłą 4,02 zł/l, a benzyny 98 – 4,35 zł/l. Olej napędowy kosztował średnio 3,75 zł/l, natomiast autogaz kosztował średnio 1,82 zł/l.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: