SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Królowa Elżbieta II pozbywa się limuzyny - FOTO!

Królowa Elżbieta II pozbywa się limuzyny - FOTO!

31.07.2013, godz. 14:59
Daimler Super V8 królowej Elżbiety II
foto:

Narodziny syna brytyjskiej książęcej pary, Wiliama i Kate, sprawiły, że zapanowała moda na pamiątki po rodzinie królewskiej. Teraz fani królowej Elżbiety II mogą kupić samochód, który służył jej codziennie. Wystawione na aukcję auto to Daimler Super V8 w wersji LWB, czyli ze zwiększonym rozstawem osi. Prawdopodobnie jego cena przekroczy 30 tys. funtów.

Dom aukcyjny Brooklands, słynący z aukcji historycznych pojazdów, wystawił na licytację Daimlera Super V8 w wersji LWB, który należał do królowej Elżbiety II i przez trzy lata pełnił funkcję pojazdu monarchini.

Egzemplarz ten został wyprodukowany w 2001 roku, a nadwozie upiększono słynnym kolorem British Racing Green. Królowa używała go do przemieszczania się po terenach zamku Windsor i Pałacu Buckingham oraz do wożenia przedstawicieli innych państw przy okazji ich oficjalnych wizyt w Wielkiej Brytanii. Samochód zyskał kilka przeróbek, które miały umilić podróże Jej Królewskiej Mości - był to m.in. specjalny podłokietnik z wygospodarowanym miejscem na torebkę. Oczywiście auto zostało również zmodyfikowane pod kątem bezpieczeństwa dlatego posiada m.in. stroboskopowe światła.

>>> Newport Range Rover Convertible: terenowy kabriolet - WIDEO <<<

Zanim Daimler trafił na królewski dwór musiał pokonać aż 2 500 mil, aby pracownicy Jaguara mogli upewnić się, że każdy z elementów auta jest idealnie wykończony i zamontowany. Obecnie na liczniku widnieje 15 242 mile (24 529 km) przebiegu, dlatego też pojazd może się poszczycić idealnym stanem technicznym. Pod maską zamontowano doładowany kompresorem silnik benzynowy V8, który generuje moc 375 KM.

Przypuszczalnie cena pojazdu wyniesie około 25 - 30 tys. funtów, jednak prawdziwi koneserzy królewskich pamiątek prawdopodobnie będą w stanie zapłacić jeszcze większą kwotę.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: