SuperAuto moto news Krzysztof Hołowczyc jechał za szybko? Oto nagranie z wideorejestratora [WIDEO]

Krzysztof Hołowczyc jechał za szybko? Oto nagranie z wideorejestratora [WIDEO]

08.03.2015, godz. 10:42
Zatrzymanie Krzysztofa Hołowczyca przez policję
foto: TVN

Nikt nie lubi przyznawać się do popełnionych błędów, a szczególnie służby porządkowe. Krzysztof Hołowczyc podjął sądową walkę z policją, a wszystko przez zarzut znacznego przekroczenia prędkości. Prezentujemy kontrowersyjne nagranie z policyjnego wideorejestratora, które według policji ma być dowodem na to, że słynny kierowca jechał o 114 km/h za szybko.

Krzysztof Hołowczyc nie przyznaje się do zarzucanego mu piractwa drogowego. Podczas zatrzymania w dniu 29 października 2013 roku, na drodze krajowej nr 7 nie przyjął mandatu 500 zł i 10 punktów karnych. Odpiera policyjne zarzuty i twierdzi, że w tym momencie mógł jechać nie więcej niż 105 km/h.

Zobacz też: Krzysztof Hołowczyc jeździ Nissanem GT-R: co to za samochód, jaką ma moc - WIDEO

Hołowczyc na dowód swoich racji podaje masę argumentów. Według niego funkcjonariusze błędnie użyli urządzenia czytającego prędkość. Nieoznakowany radiowóz był za daleko wykonywania pomiaru, policjanci użyli zbytniego powiększenia i co najważniejsze, zmierzona prędkość to szybkość jazdy radiowozu, a nie Nissana GT-R, którym się poruszał rajdowiec. Dodatkowo "Hołek" sam zarzuca policjantom brawurę i wprowadzenie zagrożenia w ruchu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: