SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Krzysztof Hołowczyc przekazał do muzeum swój kombinezon z podium Dakaru

Krzysztof Hołowczyc przekazał do muzeum swój kombinezon z podium Dakaru

31.12.2015, godz. 12:04
Krzysztof Hołowczyc
Krzysztof Hołowczyc foto: Facebook

29 grudnia 2015 roku na fejsbukowym profilu Krzysztofa Hołowczyca pojawiła się publikacja, w której Krzysztof Hołowczyc poinformował o przekazaniu swojego kombinezonu do Muzeum Motorsportu w Wałbrzychu.

Krzysztof Hołowczyc to legenda motorsportu. Niestety ostatnio mniej uczestniczy w motorsporcie, ale za to częściej występuje w mediach. Ogromną popularnością w internecie cieszy się post, w którym Hołek informuje o pewnym elemencie swojej garderoby.

-Ten kombinezon na zdjęciu, w którym stanąłem na podium Dakaru wysyłam do Muzeum Motorsportu Jerzego Mazura w Wałbrzychu, myślę, że to najlepsze miejsce dla takie cennej pamiątki – napisał na Facebooku Krzysztof Hołowczyc.

Zobacz również: Jak uniknąć mandatu? Krzysztof Hołowczyc to wie! Sposób to przedawnienie sprawy

Nie jest to zwykłe ubranie ochronne, a kombinezon, w którym Hołek stanął na podium rajdu Dakar. Najbardziej zasłużony polski kierowca rajdowy brał udział aż w 11 edycjach rajdu Dakar, a teraz postanowił pomału odsuwać się od zawodowego uprawiania sportu.

-Moi Dakarowi koledzy już poodlatywali do Argentyny na kolejną edycję tego legendarnego rajdu, a ja pierwszy raz od 11 lat siedzę w domu i co? Zamiast pakować się do wylotu, robię porządki w moich rajdowych rzeczach – napisał Hołowczyc.

Ostatnio można było zobaczyć Hołka za kierownicą swojego ulubionego auta rajdowego w czasie pokazowych przejazdów na ul. Karowej w czasie 53. Rajdu Barburka. Trzeba przyznać, że lata doświadczenia za kierownicą pozwalają na bardzo widowiskowe "wyganianie pająków z wydechu" Subaru Imprezy.

Zobacz również: Kryterium Asów Karowa 2015 - fotorelacja SuperAuto24.pl - DUŻA GALERIA

Kombinezon Hołowczyca zostanie wyeksponowany w Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, które mieści się na terenie szybu "Teresa" przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: