SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Krzysztof Hołowczyc to drogowy pirat! Został skazany za jazdę o 71 km/h za szybko!

Krzysztof Hołowczyc to drogowy pirat! Został skazany za jazdę o 71 km/h za szybko!

08.07.2015, godz. 09:27
Krzysztof Hołowczyc, wyrok, przekroczenie prędkości
foto: Lotto Team

Sąd Rejonowy w Mławie ukarał Krzysztofa Hołowczyca, który popełnił wykroczenie drogowe i odmówił przyjęcia mandatu. Według biegłego sportowiec miał jechać o 71 km/h za szybko, a nie jak twierdziła policja o 114 km/h. Wyrok mówi jednak jasno - "Hołek" złamał przepisy.

Przypomnijmy, że w październiku 2013 roku, na drodze krajowej numer 7 w okolicach Mławy, Hołowczyc został zatrzymany przez funkcjonariuszy za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym. Sprawa zrobiła się głośna kiedy zostało upublicznione nagranie z kamery radiowozu. Z filmu wynikało, że popularny "Hołek" pędził ponad 200 km/h! Olsztynianin mandatu nie przyjął i sprawa trafiła do sądu.

Zobacz: Krzysztof Hołowczyc jechał za szybko? Oto nagranie z wideorejestratora

Za zamkniętymi drzwiami mławskiego Sądu Rejonowego toczyła się sprawa, w której powołany został biegły. Stwierdził on, że Hołowczyc nie jechał o 114 km/h za szybko, tylko o 71 km/h (w miejscu, gdzie dozwolone jest 90 km/h). Podkreślony został również fakt, iż nagranie zostało wykonane urządzeniem, które nie wzbudzało zastrzeżeń pod kątem technicznym.

Po policyjnym zatrzymaniu słynny kierowca nie przyjął mandatu wynoszącego 500 złotych i 10 punktów karnych. Teraz będzie musiał zapłacić o wiele więcej. Sąd skazał go na 4000 zł grzywny i pokrycie kosztów sądowych (2199,15 zł). Wyrok nie jest prawomocny. Na razie nie wiadomo czy będzie odwołanie do Sądu Okręgowego.
.

Odczytanie wyroku - Hołowczyc winny przekroczenia prędkości

.
Przypominamy nagranie z policyjnego radiowozu

/ źródło wideo: x-news /

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: