SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kuloodporny Seat Leon - zobacz jaki jest wytrzymały

Kuloodporny Seat Leon - zobacz jaki jest wytrzymały

09.08.2015, godz. 12:31
Seat Leon
foto: SEAT

Zespoły włoskiej Polizia di Stato oraz Carabinieri przesiadły się do nowych Seatów Leonów. Auta są specjalnie wyposażone i potrafią wytrzymać nawet ostrzał z takiej broni jak Magnum 44.

Jaki powinien być solidny samochód policyjny? Niezawodny, wytrzymały i kuloodporny. Nowe Leony, które trafiły w ręce włoskiej policji, są w pełni przygotowane do ciężkiej służby. Potrafią rozpędzić się do ok. 200 km/h, a dzięki specjalnemu projektowi są w stanie przetrwać uderzenie pocisku pędzącego z prędkością ponad 1400 km/h. Opancerzone drzwi i 22 milimetrowe szyby w tych samochodach mają chronić policjantów z Polizia di Stato oraz Carabinieri.

Zobacz też: TEST Seat Leon FR 2.0 TDI DSG: oszczędny sportowiec

Przeprowadzone testy udowodniły, że policyjny Seat Leon jest odporny na ostrzał z tak potężnej broni, jak Magnum 44. Po przygotowanej próbie technicy stwierdzili, że gdyby podczas ostrzału wewnątrz samochodu znajdowali się pasażerowie, nikt by nie ucierpiał. Podczas kolejnego testu, samochód wytrzymał również atak z wyrzutni kamieni – jego laminowane szyby pękły, ale nie rozpadły się na kawałki. Dzięki temu nie poranią one pasażerów siedzących w środku.

Leony należące do Polizia di Stato i Carabinieri posiadają silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM oraz dodatkowe wyposażenie: m.in. uchwyty na broń i kamizelki kuloodporne, specjalne radio i nadajnik GPS, światła ostrzegawcze i syreny, a także przegrodę oddzielającą tylne siedzenia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: