SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kupujemy coraz więcej aut francuskich. Jaki model najpopularniejszy?

Kupujemy coraz więcej aut francuskich. Jaki model najpopularniejszy?

14.07.2017, godz. 15:24
Renault Captur
Renault Captur foto: Renault

Dziś – 14 lipca - Święto Narodowe Francji, a jak donosi sieć komisów AAA Auto, Polacy coraz chętniej kupują właśnie używane francuskie auta. Aż 16,5% pojazdów wyjeżdżających od dealerów z tej sieci sprzedaży to modele francuskich marek. Jeszcze rok temu ten odsetek był mniejszy i wynosił tylko 14,6%.

Polscy kierowcy coraz rzadziej sugerują się mitami na temat awaryjności aut francuskich, które pochodzą z dość odległych czasów, gdy zabezpieczenie antykorozyjne tych aut praktycznie nie istniało. Zweryfikowali też przekonania na temat trwałości materiałów i części, z których są one zbudowane.

Ulubioną marką francuskich samochodów używanych wśród polskich klientów AAA AUTO jest Renault (41%). Na drugim miejscu znalazł się Peugeot (29%), na trzecim Citroen (20%), a na czwartym należąca do aliansu Renault, Dacia (10%). Na francuski samochód wydawali średnio 22.159 złotych.

Zobacz też: Renault Captur po liftingu w polskim CENNIKU

Co ciekawe, poruszenie na rynku francuskich aut nie dotyczy wyłącznie pojazdów używanych. Jak donosi Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, w pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku to właśnie marki znad Sekwany odnotowały bardzo duże wzrosty sprzedaży. Renault osiągnęło wyniki lepsze o 25,4% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku, Peugeot był do przodu o 17,7%, a Citroen podciagnął sprzedaż aż o 37,6%!

W ostatnich miesiącach dostrzegamy dużo większe zainteresowanie francuskimi samochodami. [...] Polacy decyzję o kupnie samochodu podejmują na podstawie racjonalnych przesłanek, a nie mitów. Używane samochody znad Sekwany łączą dobry poziom techniczny z eleganckim designem i bogatym wyposażeniem za stosunkowo niewielkie pieniądze.” – powiedział Leos Pilnaj, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

TOP 10 francuskich modeli ogółem w AAA AUTO w I poł. 2017

Model samochodu Odsetek sprzedaży
Renault Megane 8,9%
Renault Clio 8,7%
Peugeot 307 5,8%
Citroen C3 5,2%
Peugeot 207 5,0%
Renault Laguna 4,3%
Dacia Duster 4,3%
Renault Thalia 3,9%
Citroen C4 3,7%
Renault Scenic 3,7%

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: