SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Łada szybsza niż Porsche! Szalony rosyjski tuning

Łada szybsza niż Porsche! Szalony rosyjski tuning

07.06.2015, godz. 19:04
Łada 2104 z silnikiem Nissana SR20DET
foto: YouTube

Instalowanie mocnych silników i podzespołów w autach, które absolutnie nie kojarzą się ze sportem i dobrymi osiągami, to od wielu lat w świecie tuningu powszechnie stosowana praktyka. Rosjanie w oparciu o Ładę 2104 zbudowali taki właśnie niepozorny wóz.

Wygląd zewnętrzy białej Łady w nadwoziu kombi, nie sugeruje nic nadzwyczajnego nawet za sprawą aluminiowych felg obutych w szerokie sportowe opony. Ot poczciwa Łada postawiona na dużych kołach z błyszczącym tłumikiem układu wydechowego. Dopiero silnik, który znalazł się pod maską, powala wraz z całą masą towarzyszących mu innych podzespołów.

Zobacz: Nisko i szeroko - Nissan GT-R R35 PD750 Prior Design

O co chodzi? Otóż pełna mechanika i elektronika, wraz z deską rozdzielczą do kompletu, zostały przejęte z Nissana 200 SX S14. Motor to rozwojowy turbodoładowany agregat oznaczony kodem SR20DET. Siła jaką wykrzesano z silnika zainstalowanego w Ładzie, wynosi 400 KM (przy 6500 obr./min.). Napęd przekazywany jest na tył za sprawą manualnej skrzyni biegów. Osiągi są zdumiewające, bo po wszystkich operacjach Łada osiąga "setkę" ze startu zatrzymanego w czasie 4.6 sekundy, a dystans 1.4 mili pokonuje w czasie niższym jak 12 sekund.
.

WIDEO - tak wygląda i jeździ szalona Łada 2104

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: