SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Lamborghini Aventador porzucone we Włocławku

Lamborghini Aventador porzucone we Włocławku

06.10.2016, godz. 09:06
KTOŚ ZGUBIŁ LAMBORGHINI.
foto: Super Express

Wyjątkowo rzadko pojawiające się na polskich drogach Lamborghini Aventador, niespodziewanie trafiło pod lupę włocławskich policjantów. Egzemplarz takiego samochodu został porzucony na jednej z ulic Włocławka.

Lamborghini wzbudzające zwykle podziw innych kierowców, w opisywanym przypadku przyczyniło się do frustracji zmotoryzowanych. Superauto blokujące ruch na ul. Kapitulnej (wtorek4 października około godziny 21.00) wywołało sporo kontrowersji.

Zobacz: Kompleksowy tuning: Mansory Lamborghini Carbonado Apertos

Wezwani na miejsce funkcjonariusze szybko doszli do wniosku, że egzotyczny włoski pojazd został porzucony. Po dalszych oględzinach okazało się, że auto pochodzi z kradzieży w Niemczech. Obecnie policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Podejrzewa się, że auto miało trafić do Rosji.

Lamborghini Aventador to superwóz o mocy dokładnie 700 koni mechanicznych. Dostarcza je umieszczony centralnie wielki silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Pierwsza setka osiągana jest w 2,9 sekundy ze startu zatrzymanego. Prędkość maksymalna to 350 km/h. Wartość takiego cacka w przeliczeniu na polską walutę to około 1,2 mln zł.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: