SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Lamborghini Miura piosenkarza Roda Stewarta na sprzedaż

Lamborghini Miura piosenkarza Roda Stewarta na sprzedaż

27.02.2014, godz. 13:17
Lamborghini Miura piosenkarza Roda Stewarta
foto: RM Auctions

Taki klasyk jak Lamborghini Miura należy do grona bardzo drogich motoryzacyjnych zabytków. Dom aukcyjny RM Auctions wystawił na sprzedaż świetnie zachowany egzemplarz, który dodatkowo należał do wybitnego piosenkarza Roda Stewarta.

Brytyjski gwiazdor muzyki znany jest z zamiłowania do motoryzacji. W 1971 roku nabył supersportową Miurę w odmianie S, w kolorze nadwozia Blu Notte i kierownicą usytuowaną po prawej stronie. Wersja ta jednak nie do końca odpowiadała muzykowi, dlatego wóz przeszedł kilka przeróbek, które podwyższyły jego specyfikację do modelu P400SV. Oznacza to m.in. wzmocnienie silnika z 370 KM do 385 KM, poprawki skrzyni biegów, zmienione zawieszenie, pełne skórzane wnętrze, czy inne tylne światła.

Zobacz też: Rod Stewart jeździ Lamborghini Gallardo - ZDJĘCIA

Umieszczony centralnie silnik to V12 generuje 385 koni mechanicznych, a maksymalna prędkość z jaką włoskie auto może pojechać to 288 km/h. Obecnie Lamborghini jest po kompletnej renowacji, a jego aktualny właściciel zdecydował się na sprzedaż. Odnowienie wozu pochłonęło 100 tys. funtów (500 tys. zł), dlatego ostateczna cena samochodu także nie będzie mała, bo wartość Miury w tak dobrym stanie może osiągnąć nawet parę milionów.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: