SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Lamborghini pracuje nad... hybrydowym SUV-em!

Lamborghini pracuje nad... hybrydowym SUV-em!

28.12.2016, godz. 14:23
Lamborghini Urus
foto:

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o zamaskowanym Audi Q7, które jak się okazało, tylko udawało nowego SUV-a Lamborghini. Teraz jednak garść informacji na temat tego niezwykłego samochodu podał sam szef działu rozwoju włoskiej marki, Maurizio Reggiani.

Lamborghini nie tylko szokuje pomysłem na dużego SUV-a, ale i kieruje swoje zainteresowanie w stronę hybryd. O tym, że Włosi eksperymentują z tego typu napędami, dowiedzieliśmy się podczas pokazu konceptu Asterion, który miał 3 elektryczne motory i tradycyjną jednostkę V10 o mocy 5.2 litra. Tyle, że to dzieło sztuki designerskiej nie trafi do produkcji. Urus, czyli gigantyczny SUV, już tak.

Zobacz też: Szalone wnętrze Porsche wykonane przez Polaków!

Urus nie tylko będzie hybrydowym SUV-em, ale i doczeka się dwóch turbosprężarek pompujących powietrze wprost do czterolitrowego V8. Na razie wersja wysokoprężna jest wykluczona. Co więcej, Reggiani twierdzi, że firma nie zamierza uturbiać Aventadora czy Huracana. Przynajmniej nie w tej generacji.

Urus ma konkurować z Porsche Cayenne czy Audi SQ7. Niektórzy zapewne będą się zastanawiać czy wprowadzenie do sprzedaży SUV-a nie kończy pewnej epoki. My podpowiadamy, że Lamborghini eksperymentowało już z terenówkami (model LM 002), warto też przypomnieć sobie jak szybko Porsche stanęło na nogi po wprowadzeniu do sprzedaży Cayenne.

Urus ma być ewolucją zaprezentowanego wcześniej konceptu. Pod względem prowadzenia, auto ma „zmienić zasady gry w segmencie”. Zobaczymy...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: