SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Lawina zamówień na nowego Forda GT

Lawina zamówień na nowego Forda GT

17.05.2016, godz. 15:48
Ford GT 2016
Ford GT 2016 foto: Ford

Reanimacja sportowej legendy Forda GT wywołała na rynku spore zamieszanie. Przedstawiciele Forda mają problem z rozdzieleniem samochodów, ponieważ popyt na auto znacznie przekroczył jego podaż.

Nowy supersportowiec Forda spotkał się z rekordowym zainteresowaniem wśród klientów. Najnowsza generacja Forda GT zostanie wyprodukowana w liczbie 500 egzemplarzy, które trafią do wybranych klientów.

Zobacz też: Ford ma nowy silnik wysokoprężny 2.0 EcoBlue

Ludzie odpowiedzialni za przeprowadzenie selekcji zamówień nie będą mieli łatwego zadania. Konfigurator nowego Forda GT odwiedziło w USA ponad 200 tysięcy osób. Chęć zakupu wyraziło ponad 10 tysięcy osób, a kompletny formularz zamówienia wypełniło 6 506 osób. Zamówienia na auto można było składać od 13 kwietnia do 12 maja. Wiele z zamówień było wzbogaconych filmem lub pisemnym uzasadnieniem, dlaczego auto powinno trafić do danej osoby.

Pierwsze egzemplarze najnowszego Forda GT trafią do klientów jeszcze w tym roku, a cała limitowana seria zostanie wyprodukowana w ciągu najbliższych dwóch lat. Cena auta została ustalona na około 450 tysięcy dolarów USA.

Przeczytaj też: Ford Fiesta ST Rallycross o mocy 600 KM ma 1.9 s. do setki

Nowy Ford GT jest napędzany podwójnie doładowanym V6 o mocy 600 KM. Silnik został umieszczony centralnie, a moc jest przekazywana tylko na tylne koła za pomocą 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej. Drogowa wersja legendarnej wyścigówki była opracowywana razem z wyczynowymi Fordami GT, które będą startować w serii IMSA Tudor United SportsCar Championship.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: