SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Legenda Formuły 1 Ayrton Senna uhonorowany przez Google

Legenda Formuły 1 Ayrton Senna uhonorowany przez Google

21.03.2014, godz. 10:40
Ayrton Senna - Google
foto: Google

Google postanowił wspomnieć słynnego kierowcę Formuły 1. Najpopularniejsza przeglądarka świata w dzień urodzin Ayrtona Senny, zamieściła na stronie głównej specjalne stworzone z tej okazji logo.

Ayrton Senna urodził się 21 marca 1960 roku w Sao Paulo. Był wybitnym kierowcą, o czym świadczą liczne sukcesy odnoszone na światowych torach wyścigowych. Brazylijczyk trzy razy w karierze sięgał po mistrzostwo Formuły 1, a na samym podium stawał aż 81 razy (zwyciężył 41 razy), podczas udziału w 161 Grand Prix.

Zobacz też: Formuła 1 sezon 2014: Zestawienie wszystkich nowych bolidów - tak zmieniły się wyścigówki

Występy kierowcy w wyścigach królowej motorsportu dostarczały wielu emocji, bo Senna nigdy się nie poddawał i zawsze walczył do końca. Jeździł w zespołach Toleman, Lotus, McLaren i Williams. Swoje życie poświęcił pasji - zginął 1 maja 1994 roku po wypadku, do jakiego doszło podczas Grand Prix San Marino na torze Imola. Doznał poważnych obrażeń mózgu i zmarł po przewiezieniu do szpitala w Bolonii.

Ayrton Senna jest ostatnim kierowcą, który zginął w zawodach Formuły 1. W 54. rocznicę urodzin przeglądarka Google oddała cześć sportowcowi. Senna m.in. był autorem słynnego komentarza o drugim miejscu na podium: "być drugim, to być pierwszym, który przegrał".

WIDEO - wypadek Ayrtona Senny z 1994 r. podczas Grand Prix San Marino

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: