SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Legendarny Autosan znów idzie pod młotek

Legendarny Autosan znów idzie pod młotek

21.09.2014, godz. 01:09
Autosan
Autosan foto:

Kto z nas w swoim życiu nie jechał autobusem marki Autosan. Popularne H9-tki były kiedyś ostoją wszystkich PKS-ów. Razem z Jelczem. Tego drugiego jednak już nie ma. Podkarpacka firma broni się przed upadkiem jak może. Po pierwszej nieudanej aukcji ponownie została wystawiona na sprzedaż.

Producent autobusów z Sanoka jest w stanie upadłości likwidacyjnej od 2013 roku. Przez długi okres właścicielem była Grupa Sobiesław Zasada. Kilka dni po złożeniu wniosku o upadłość, spółka poinformowała o sprzedaży większościowego udziału prywatnej osobie za symboliczną kwotę. Teraz firma przeszła głęboką restrukturyzację, ponownie zatrudniła 360 osób z 550 osobowej załogi, realizuje dotychczasowe kontrakty i zdobywa nowe.

Zobacz też: Nowy Solaris Urbino 18 sprawdzi ciśnienie w oponach

W maju tego roku syndyk ogłosił pierwszą aukcję o sprzedaży legendarnego producenta. Autosan został wystawiony za ponad 56 mln złotych. Niestety nikt się nie zgłosił, więc firma została ponownie wystawiona na aukcję. Tym razem cena wywoławcza zaczyna się od 50 mln złotych. Firmy zainteresowane zakupem sanockiej fabryki mogą składać propozycje do 10 października 2014 roku. Warto podjąć działania, żeby Autosan nie upadł, ponieważ jego historia zaczyna się od 1982 roku i ma ogromny wkład w polską motoryzację.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: