SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Lexus wyprzedził BMW na rynku amerykańskim

Lexus wyprzedził BMW na rynku amerykańskim

02.12.2016, godz. 14:37
Lexus RC F
Lexus RC F foto: SuperAuto24.pl

Lexus, czyli japoński producent aut luksusowych, który wprowadził swój pierwszy samochód do sprzedaży w 1989 roku, dziś potrafi radzić sobie lepiej niż niemiecka marka z Bawarii. Okazuje się, że Lexusy w Stanach Zjednoczonych są wybierane częściej niż BMW.

Jak podaje serwis amerykańskiej giełdy NASDAQ, rok 2015 Lexus zakończył na trzeciej pozycji amerykańskiego rynku samochodów luksusowych (za Mercedesem i BMW). Firma sprzedała wówczas nieco ponad 344 tys. aut, osiągając wzrost 10,7% rok do roku, podczas gdy BMW miało sprzedaż 346 tys. aut zwiększając sprzedaż o 1,9%.

Przeczytaj też: TEST Lexus GS F 5.0 V8: wymierający gatunek

Z danych sprzedażowych z 2016 roku wynika, że japońskie auta znajdują chętniej na siebie klientów, niż w 2015 roku, a liczba sprzedanych egzemplarzy już przewyższa wyniki BMW. To sprawiło, że Lexus awansował w USA na drugie miejsce w kategorii pojazdów klasy premium. Udało się to głównie dzięki zwiększeniu sprzedaży w segmencie SUV o 6,5%. M.in. w stosunku do roku 2015 o 8% wzrosła sprzedaż modelu RX, a wzrost sprzedaży mniejszego NX wyniósł niemal 20%.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: