SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Leżajsk ma całą obwodnicę! Otwarto kolejny odcinek drogi krajowej 77 - FOTO

Leżajsk ma całą obwodnicę! Otwarto kolejny odcinek drogi krajowej 77 - FOTO

31.10.2014, godz. 15:44
Obwodnica Leżajska
Obwodnica Leżajska foto: GDDKiA

Wybory samorządowe są czasem, kiedy ilość oddawanych do użytku dróg rośnie w szybkim tempie. 31 października udostępniono kolejny fragment obwodnicy Leżajska, który wchodzi w ciąg drogi krajowej 77. Co ciekawe otwarcie nastąpiło 3 miesiące przed czasem.

Wykonanie w pełni obwodnicy Leżajska (woj. Podkarpackie) pozwoli na odkorkowanie głównych ulic miasta i pozytywnie wpłynie na poprawę warunków życiowych mieszkańców.

W zakresie kontraktu na wykonanie II etapu obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej 77 Lipnik – Przemyśl weszło: budowa 3,618 km drogi z bezkolizyjnym węzłem "Las Klasztorny", wykonanie skrzyżowania typu rondo z drogą wojewódzką 875, stworzenie lub odtworzenie dróg dojazdowych przejazdów gospodarczych urządzeń ochrony środowiska oraz budowa i przebudowa infrastruktury technicznej związanej z obwodnicą.

Zobacz też: Autostrada odcinek Tarnów-Dębica otwarty! A4 pojedziemy z Rzeszowa aż do Niemiec

Wykonawcą odcinka było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "POL-AQUA" S.A. i DRAGADOS S.A. Wartość całego kontraktu to prawie 67 mln złotych a inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: