SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Licznik kosztów korków stanął w Warszawie. Tak dużo tracimy każdego dnia!

Licznik kosztów korków stanął w Warszawie. Tak dużo tracimy każdego dnia!

21.05.2014, godz. 11:45
Licznik kosztów korków w Warszawie
foto: Super Express

Kierowcy każdego dnia stojąc w korkach tracą nie tylko cenny czas, ale przede wszystkim pieniądze. W Warszawie stanęła pierwsza w Polsce tablica prezentująca licznik kosztów korków.

Multimedialna tablica świetlna LED wyświetlająca informacje o korkach stanęła przy Rondzie Romana Dmowskiego, na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i alei Jerozolimskich. Tablica prezentuje bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu, aktualnych czasach dojazdu w różne miejsca stolicy oraz licznik kosztów korków. Obecnie wszystkie te dane prezentowane są nad licznikiem długu publicznego, zwanego też licznikiem Balcerowicza.

Przeczytaj też: Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych odbierane jest "prawko"

Pomysł jest inicjatywą serwisu Targeo.pl i firmy Deloitte. Powstał dzięki prowadzonym analizom wpływu korków i utrudnień drogowych na statystycznego kierowcę oraz na polską gospodarkę. Każdego dnia w godzinach szczytu tablica przedstawia licznik kosztu korków od początku danego dnia. - Uwzględniamy pewne wskaźniki ekonomiczne: koszt paliwa, liczba kierowców, średnie zarobki. Przeliczamy to wszystko na koszt korków w stolicy - tłumaczy Rafał Mikołajczak z Targeo.pl.

Z raportu wynika, że warszawscy kierowcy tracą każdego dnia w korkach 4,3 mln zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: