SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Limuzyna Andrzeja Dudy: prezydent będzie wożony opancerzonym Mercedesem

Limuzyna Andrzeja Dudy: prezydent będzie wożony opancerzonym Mercedesem

06.08.2015, godz. 14:39
Duda Limuzyna
foto: Super Express

Zaprzysiężony nowy prezydent Andrzej Duda, przejmuje rolę głowy państwa po ustępującym Bronisławie Komorowskim. Po najważniejszej osobie w kraju, nowy prezydent dziedziczy nie tylko obowiązki, ale też służbową, luksusową limuzynę.

Reprezentacyjny, a przy tym wygodny i bardzo bezpieczny samochód, to podstawa w przypadku najważniejszych osób w państwie. Andrzej Duda pełniący funkcję prezydenta RP, teraz będzie wożony przez Biuro Ochrony Rządu luksusową niemiecką limuzyną z gwiazdą w logo. Auto to specjalny opancerzony Mercedes-Benz Klasy S poprzedniej generacji po liftingu (kod nadwoziowy W221) w odmianie w przedłużonym rozstawie osi. Silnik to potężne benzynowe V12 o pojemności 6 litrów i mocy 530 KM.

Zobacz też: Pancerny Mercedes-Benz Klasy S Guard - dla vipów

W konwoju Andrzeja Dudy będzie jeździł nie tylko wspomniany Mercedes. BOR obstawiający wszelkie prezydenckie przejazdy, dysponuje jeszcze innymi reprezentacyjni samochodami takich marek jak: Audi, BMW, Mercedes-Benz i Range Rover. Z tych pojazdów prezydent również będzie korzystał.
.

Prywatne auta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda prywatnie jest w posiadaniu dwóch samochodów. Będą one musiały teraz pójść w odstawkę, lub na sprzedaż. Pierwszy to Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS z 2007 roku (wartość około 35 000 zł), a drugim jest Volkswagen Golf V 2.0 TDI z roku 2004 (wartość około 20 000 zł). Tak wynika z deklaracji majątkowej złożonej jeszcze w 2014 r.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: