SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Limuzyna królowej Elżbiety II sprzedana

Limuzyna królowej Elżbiety II sprzedana

02.09.2013, godz. 15:08
Daimler Super V8 królowej Elżbiety II
foto:

Należący do królewskiej rodziny Daimler Super V8 w wersji LWB, którego osobiście prowadziła Elżbieta II, znalazł nowego właściciela. Wystawiony na aukcję pojazd został sprzedany za 40 500 funtów, czyli ok. 203 000 złotych.

Dom aukcyjny Brooklands, słynący z aukcji historycznych pojazdów, wystawił na licytację Daimlera Super V8 w przedłużonej wersji LWB. Pod maską zamontowano doładowany kompresorem silnik benzynowy V8, generujący moc 375 KM. Luksusowa limuzyna pełniła przez trzy lata pojazd monarchini, a za jego kierownicą zasiadała sama Elżbieta II. Gdy królowa zauważyła, że nie ma gdzie położyć swojej torebki podczas jazdy, ekspresowo zamontowano wewnątrz specjalną półeczkę w podłokietniku.

>>> Najdroższe Ferrari na świecie - Ferrari 275 GTB/4 NART Spider - WIDEO <<<

Wyprodukowany w 2001 roku samochód na bazie Jaguara, został pomalowany słynnym kolorem British Racing Green. Królowa używała go do przemieszczania się po terenach zamku Windsor i Pałacu Buckingham oraz do wożenia przedstawicieli innych państw przy okazji ich oficjalnych wizyt w Wielkiej Brytanii.

W momencie sprzedaży na liczniku widniał przebieg 15 242 mil (24 529 km). Doskonały stan techniczny i jego ciekawa historia, przyczyniły się do sprzedaży za sumę 40 500 funtów (ok. 203 000 zł). Nowym właścicielem auta okazał się Ian Lillicrap. Brytyjczyk otrzymał w zestawie m.in. oryginalny numer rejestracyjny, czy pełną dokumentację, w której znalazły się fotografie królowej prowadzącej limuzynę.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: