SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Lublin ma zachodnią obwodnicę. Nowa trasa została oddana do użytku

Lublin ma zachodnią obwodnicę. Nowa trasa została oddana do użytku

09.12.2016, godz. 14:56
obwodnica
foto: Super Express

Budowana od 29 października 2014 roku zachodnia obwodnica Lublina została oddana do użytku kierowców. Po dwóch latach nareszcie można teraz przejechać pełnym odcinkiem wchodzącym w skład drogi S19.

W piątek 9 grudnia 2016 roku, po godzinie 13-tej została otwarta zachodnia część obwodnicy Lublina, przebiegającej przez gminy Jastków oraz Konopnica. Odcinek ważnej dla Lublina trasy, liczący dokładnie 9,8 km składa się z dwóch jezdni, w tym każda po dwa pasy ruchu, z rezerwą do budowy po jeszcze jednym dodatkowym pasie zewnętrznym.

Przeczytaj: UE przekazuje miliony euro na system zarządzania ruchem

Inwestycja pochłonęła łącznie 620 mln zł, z czego 274 mln zł to dotacje unijne. Same roboty budowane wyniosły 423,9 mln zł, których wykonaniem zajmowała się firma Budimex. Drogowcy w ramach inwestycji drogowej przejęli pod budowę tej obwodnicy 390 budynków oraz 265 działek.

Dzięki nowo oddanemu odcinkowi trasy, obwodnica Lublina liczy już 36 km długości. Trakt łączy się z drogami szybkiego ruchu biegnącymi w kierunku Warszawy i Radomia, Białegostoku oraz Chełma i Zamościa.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: