SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Lumma Design bierze się za BMW X6 M

Lumma Design bierze się za BMW X6 M

05.10.2016, godz. 13:44
Lumma Design bierze się za BMW X6 M
BMW X6 M Lumma Design foto: LUMMA Design

BMW X6 M to auto które zostało stworzone do wyróżniania się na ulicy. Najwyraźniej jednak nie zrobiło wrażenia na specjalistach z Lumma Design, którzy stwierdzili, że auto potrzebuje jaskrawego lakieru i większej mocy.

W Lumma Design zaprojektowano na nowo pakiet zderzaków oraz progów do BMW X6 M (o nazwach kodowych F16 oraz F86). Nadkola wypełnione są przez 22-calowe felgi. Niewątpliwym plusem kreacji jest fakt, że wnętrze można pozostawić w seryjnym stanie.

Zobacz też: Brabus GLS 850 z gigantycznym momentem obrotowym!

Oczywiście jak to w przypadku tego typu projektów mamy do czynienia z włóknem węglowym. Wylądowało ono na charakterystycznym grillu, lusterkach, przednim splitterze jak i przy wykończeniach błotników.

Auto jest szersze o 40 milimetrów. O ile tylny dyfuzor i cztery rury wydechowe mogą robić wrażenie, warto zwrócić uwagę, że maska nie spełnia wymagań prawnych obowiązujących w Niemczech, przez co dostępna jest tylko w ofercie skierowanej na inne rynki.

Pod maską znajdziemy silnik V8 o pojemności 4.4 litra i mocy 750 koni mechanicznych (o 175 więcej niż w „serii”), generujący zawrotną wartość 980 niutonometrów momentu obrotowego. Lumma Design twierdzi, że auto jest w stanie przekroczyć barierę 300 kilometrów na godzinę.

Dla zainteresowanych warto zaznaczyć, że charakterystyczny lakier ukrywa się pod kodem RAL 1026.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: