SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Maciej Z. nie trafi do więzienia: jego stan zdrowia na to nie pozwala

Maciej Z. nie trafi do więzienia: jego stan zdrowia na to nie pozwala

12.03.2015, godz. 12:42
Maciej Z.
Maciej Z. foto: Forum

Znany dziennikarz motoryzacyjny Maciej Z., nie trafi na razie do więzienia. Jak podaje tvp.info, jego zdrowie psychiczne nie pozwala, aby mógł on rozpocząć odbywanie kary. Umieszczenie w zakładzie karnym miałoby mocny wpływ na jego stan zdrowia.

Przypomnijmy. 27 lutego 2008 roku doszło do wypadku Ferrari kierowanego przez Z. Podróżował z nim Jarosław Zabiega. Sportowe auto wbiło się w filar wiaduktu na Mokotowie i stanęło w płomieniach. Maciej Z. w ciężkim stanie przeżył wypadek, ale przez kilka tygodni znajdował się w śpiączce. Na podstawie monitoringu oraz zeznań świadków ustalono, że to Z. kierował Ferrari tego tragicznego dnia.

Z ustaleń tvp.info wynika, że 29 stycznia w legionowskim sądzie odbyła się rozprawa, podczas której na podstawie opinii sądowo-psychiatrycznej zapadła decyzja o odroczeniu decyzji o sześć miesięcy - do 29 lipca 2015 roku. Biegli stwierdzili iż, w wyniku zaburzeń pamięci i silnej depresji niemożliwe jest odbywanie kary w zakładzie karnym. Mogłoby ono spowodować istotne pogorszenie stanu psychicznego Macieja Z.

W styczniu 2013 roku Z. został skazany na 3 lata więzienia i 8 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W czerwcu 2013 roku, kara została zmniejszona do 2 lat pozbawienia wolności z podtrzymaniem 8-letniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: