SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Majówka 2016 na drogach. Policyjny bilans mniej tragiczny jak przed rokiem

Majówka 2016 na drogach. Policyjny bilans mniej tragiczny jak przed rokiem

04.05.2016, godz. 10:46
policja, kontrola drogowa, alkomat
foto: Super Express

Statystyki policji po 5 dniach długiego weekendu majowego są lepsze jak przed rokiem. Podczas majówki 2016 na polskich drogach doszło do 400 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 487 zostało rannych. Stróże prawa zatrzymali 2029 kierowców prowadzących po spożyciu alkoholu.

Od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja policja prowadziła wzmożoną akcję na drogach związaną z długim weekendem majowym 2016. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, mierzyli na trasach prędkość pojazdów, a także badali stan techniczny maszyn i sposób przewożenia dzieci. Na trasach były obecne również radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Zobacz też: Broń służb na kierowców. Tego trzeba się obawiać

Bilans tegorocznej majówki nie jest tak tragiczny, jak ubiegłorocznej. Na drogach w Polsce doszło do 400 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 487 zostało rannych. W porównywalnym okresie do roku ubiegłego, odnotowano o 18 wypadków mniej, o 8 spadła liczba zabitych, a rannych zostało o 67 osób mniej. Gorzej wypadły statystyki prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 2029 kierowców prowadzących pod wpływem oraz po spożyciu alkoholu, co dało liczbę wyższą o 212 pijanych osób jak przed rokiem.

W komunikacie policyjnym dotyczącym majówkowego bilansu czytamy, że najczęstszą przyczyną tragedii były nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: