SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Majówka 2017 na drogach. Policyjny bilans mniej tragiczny jak przed rokiem

Majówka 2017 na drogach. Policyjny bilans mniej tragiczny jak przed rokiem

04.05.2017, godz. 09:04
wypadek drogowy
foto: Super Express

Po zakończonym długim majowym weekendzie policyjny bilans jest znacznie pozytywniejszy w porównaniu do ubiegłorocznego analogicznego okresu. Podczas majówki 2017 na polskich drogach doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 477 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1571 nietrzeźwych kierowców.

Od piątku 28 kwietnia do środy 3 maja policja prowadziła wzmożoną akcję na drogach związaną z długim weekendem majowym 2017. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, mierzyli na trasach prędkość pojazdów, a także badali stan techniczny maszyn i sposób przewożenia dzieci. Na trasach były obecne również radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Zobacz też: Broń służb na kierowców. Tego trzeba się obawiać

Bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na drogach w Polsce odnotowano o 109 wypadków mniej, a rannych zostało o 86 osób mniej. Liczba ofiar śmiertelnych wynosząca 30 osób jest niższa o 5 osób. Najbardziej pozytywnie wypadły statystyki prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 1571 kierowców prowadzących pod wpływem lub po spożyciu alkoholu. Dla porównania podczas majówki 2016 liczba ta wynosiła 1745 zatrzymanych.

W komunikacie policyjnym dotyczącym majówkowego bilansu czytamy, że najczęstszą przyczyną tragedii były nadmierna prędkość, brawura oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Również aura nie sprzyjała kierowcom – w wielu regionach Polski padał deszcz a nawet deszcz ze śniegiem i wiał silny wiatr.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: