SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Najnowsza mapa czynnych fotoradarów w Polsce - SPRAWDŹ przed wyjazdem na Wszystkich Świętych

Najnowsza mapa czynnych fotoradarów w Polsce - SPRAWDŹ przed wyjazdem na Wszystkich Świętych

30.10.2013, godz. 17:01
Fotoradar
foto:

Jeśli jedziesz odwiedzić groby najbliższych na Wszystkich Świętych i Zaduszki, nie zapomnij o zabraniu mapy fotoradarów "Super Expressu". Będziesz podróżować bezpiecznie i nie grozi ci wysoki mandat.

Kierowcy, uważajcie na drogach! Czy wiecie, że czai się na was ponad 375 fotoradarów, dużo więcej niż w zeszłym roku? Ale niestety to nie wszystko. Po Polsce porusza się jeszcze 30 fotoradarów mobilnych w nieoznakowanych samochodach Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Wideorejestratory nagrywają wszystkie wykroczenia kierowców. Dlatego, aby nie dostać listu z mandatem, koniecznie weź w podróż naszą mapę fotoradarów.

Zobacz koniecznie: Widzisz te auta? Zwolnij! Lista nieoznakowanych radiowozów

Przez niewinnie wyglądające urządzenie, jakim jest fotoradar, możesz stracić sporo pieniędzy. Jeśli aparat fotograficzny uwieczni twoje przewinienie, możesz zapłacić nawet 500 złotych. Fotoradarów przybywa z miesiąca na miesiąc. W małych żółtych skrzynkach umieszczony jest aparat fotograficzny. Zwykle fotoradary stawiane są w miejscach szczególnie niebezpiecznych, na przykład tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Są elementem systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.

Po kilku latach stosowania fotoradarów w krajach Unii Europejskiej liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych zmalała o prawie połowę. Oby i w naszym kraju fotoradary dały taki efekt, bo wciąż na polskich drogach co roku giną tysiące osób. Liczba śmiertelnych wypadków rośnie zwłaszcza przed listopadowym Świętem Zmarłych, kiedy Polacy masowo odwiedzają groby bliskich. Dlatego kierowcy zachowajcie szczególną ostrożność!

KLIKNIJ na mapę fotoradarów aby ją powiększyć

KLIKNIJ - taryfikator punktów karnych (najczęstsze wykroczenia)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: