SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mapa żółtych fotoradarów: SPRAWDŹ gdzie stoją maszty przed wyjazdem w trasę

Mapa żółtych fotoradarów: SPRAWDŹ gdzie stoją maszty przed wyjazdem w trasę

17.06.2014, godz. 03:32
On chce żebyś pokochał fotoradary! I wyda na to 4 miliony złotych
foto:

Jedziesz w trasę i zastanawiasz się, kiedy napotkasz na swojej drodze podstępne fotoradary? Zobacz, gdzie możesz się ich spodziewać. Jeśli przekroczysz prędkość, nietrudno o zdjęcie i mandat, który opróżni twój portfel. Ile jest w Polsce fotoradarów i gdzie są ustawione?

Dowiesz się tego z naszej wielkiej mapy fotoradarów należących do Inspekcji Transportu Drogowego. Urządzeń tej instytucji jest teraz w Polsce 300. Czy faktycznie poprawiają bezpieczeństwo?

– Od początku 2013 roku, dzięki funkcjonowaniu i rozbudowie systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, w Polsce odnotowywany był systematyczny znaczny spadek liczby tragicznych zdarzeń drogowych i ich ofiar – mówi Łukasz Majchrzak, naczelnik Wydziału Analiz Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd trasami A1, A2 i A4

– 2013 rok był drugim z rzędu najbezpieczniejszym rokiem na polskich drogach od kilkudziesięciu lat. W porównaniu z 2011 rokiem, gdy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym zaczęło działalność, liczba zabitych w wypadkach spadła o 19,9 proc., samych wypadków o 10,5 proc., a rannych o 11 proc. – wylicza Łukasz Majchrzak i dodaje, że kierowcy coraz rzadziej są łapani przez żółte skrzyneczki: w połowie 2012 roku średnio jeden fotoradar w ciągu doby wykonywał ponad 60 zdjęć, teraz robi ich tylko około 25.

* KLIKNIJ na mapę aby ją powiększyć

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: