SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Marka Alpine oficjalnie w Polsce. Gdzie powstanie pierwszy salon?

Marka Alpine oficjalnie w Polsce. Gdzie powstanie pierwszy salon?

18.07.2017, godz. 11:17
Alpine A110
Alpine A110 foto: Alpine

Alpine, dzięki staraniom Renault, powróciło do żywych. Legendarna marka tworzy obecnie sieć sprzedaży, a na liście liście 13 krajów, gdzie oferowane będą te auta, znalazła się również Polska. Przedstawicielem została Grupa Pietrzak.

Polska jest jednym z 13 krajów, w których powstaje wyselekcjonowana sieć sprzedaży i obsługi serwisowej. Sieć salonów Alpine obejmie takie kraje jak: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria oraz Polska. Sprzedaż nowego modelu w Wielkiej Brytanii i Japonii (wersje dostosowane do ruchu lewostronnego) rozpocznie się w 2018 roku.

Zobacz też: Renault Megane RS – mamy pierwsze zdjęcie

Przed wybranymi przedstawicielami marka postawiła wysokie wymagania: pasja do samochodów sportowych, duże doświadczenie w sprzedaży samochodów sportowych lub marek premium, znajomość potencjalnych klientów i sposobów dotarcia do nich, potencjał lokalnego rynku, stabilna sytuacja finansowa pozwalająca na wysoki poziom inwestycji.

Te warunki spełniła Grupa Pietrzak (Renault, Peugeot, ale i Maserati czy Ferrari), a pierwszy salon Alpine powstanie w Katowicach.

W salonach Alpine znajdziemy model A110, który ma silnik umieszczony centralnie, a dzięki swojej lekkości ma on konkurować np. z Porsche 718. Auto ma silnik o pojemności 1.8 litra o mocy nieco ponad 250 koni mechanicznych, a sto kilometrów na godzinę osiąga w 4.5 sekundy. Pierwsze egzemplarze pojawią się w Polsce pod koniec roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: