SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Marka Bridgestone wybrana po raz piąty Producentem Opon Roku

Marka Bridgestone wybrana po raz piąty Producentem Opon Roku

05.03.2016, godz. 11:35
opona Bridgestone
Bridgestone foto: Bridgestone

Eksperci przemysłu oponiarskiego wybrali firmę Bridgestone Producentem Opon Roku 2016. Firma została uhonorowana podczas Międzynarodowych Nagród Przemysłu Oponiarskiego za Innowacje i Doskonałość 2016.

- Wszyscy w Bridgestone jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. Badania, rozwój oraz innowacje leżą u podstaw naszej działalności. Jest to jedyna droga ku zrównoważonej przyszłości - powiedział w imieniu firmy Bridgestone jeden z szefów firmy Eduardo Minardi. Bridgestone już po raz piąty zdobył ten prestiżowy tytuł.

Sprawdź także: Sto milionów opon z fabryki Bridgestone Poznań

Eksperci wyrazili uznanie dla kilku osiągnięć Bridgestone w dziedzinie badań i rozwoju oraz zrównoważonej produkcji w 2015 roku, a także dla jednej z inwestycji zrealizowanej w Tokio. Firma zainwestowała 250 milionów dolarów w ośrodki wspierające otwartą innowację opartą na współpracy na linii przemysł-rząd-środowisko akademickie. Bridgestone m.in. w 2015 roku osiągnął: wyprodukowanie pierwszej opony Bridgestone dla samochodów osobowych wykonaną z kauczuku naturalnego, czy zmodernizował i przeniósł centrum techniczne Bridgestone Asia Pacific w Tajlandii.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: