SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Matthias Muller nowym prezesem Volkswagen AG

Matthias Muller nowym prezesem Volkswagen AG

26.09.2015, godz. 02:17
Matthias Muller, prezes Volkswagen AG
Matthias Muller prezesem Volkswagen AG foto: Porsche

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej Volkswagen AG, na stanowisko prezesa całego koncernu mianowano Matthiasa Mullera. Nowy szef pełniący do tej pory obowiązki prezesa w Porsche, również pozostanie nim do czasu wyboru jego następcy.

Po rezygnacji Martina Winterkorna ze stanowiska prezesa zarządu, do której doszło w obliczu międzynarodowego skandalu wywołanego fałszowaniem pomiarów emisji spalin w silnikach wysokoprężnych, Grupa Volkswagena powołała nowego szefa. Został nim członek zarządu VW AG Matthias Muller, który od 2010 r. piastuje funkcję prezesa Porsche AG w Stuttgarcie. W dniu 25 września decyzją rady nadzorczej Muller pozostał członkiem Zarządu Volkswagen AG. Umowa, na mocy której został członkiem Zarządu, upływa z końcem lutego 2020 roku.

Sprawdź: Silniki EA 189 - w jakich modelach były montowane

- Moim najpilniejszym zadaniem jest odzyskanie zaufania do Grupy Volkswagen – musimy zrobić wszystko, co możliwe, i z maksymalną przejrzystością, a także wyciągnąć odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji. Pod moim przewodnictwem Volkswagen zrobi wszystko, co tylko będzie w stanie, aby opracować i wdrożyć najsurowsze w branży normy w zakresie przestrzegania przepisów i zarządzania wewnętrznego. Jeśli uda nam się to osiągnąć, wówczas Grupa Volkswagen, ze swoją innowacyjną siłą, mocnymi markami i – przede wszystkim – z kompetentnymi i bardzo zmotywowanymi pracownikami, będzie miała możliwość wyjścia z tego kryzysu silniejsza niż przedtem - powiedział Matthias Muller.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: