SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mazda MX-5 RF zdobywa kolejne nagrody

Mazda MX-5 RF zdobywa kolejne nagrody

03.04.2017, godz. 15:54
Mazda MX-5 RF
Mazda MX-5 RF foto: Mazda

Mazda MX-5 RF, czyli odmiana z twardym dachem, otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot. Co ciekawe, czwarta generacja auta – już w tradycyjnej wersji – zgarnęła to samo wyróżnienie w 2015 roku.

Mazda MX-5 RF była dla branży motoryzacyjnej niemałym zaskoczeniem. Po prezentacji auta z materiałowym dachem, Japończycy nie zwolnili tempa i stworzyli uniwersalny samochód sportowy z zamykanym automatycznie hardtopem. Najlepiej sprzedający się roadster w historii w końcu otrzymał wersję, o którą długo błagali klienci.

Wojownicza Mazda została również światowym samochodem roku 2016. Wydawałoby się, że listę osiągnięć można uznać za zamkniętą, lecz teraz auto docenili styliści.

Zobacz też: Mazda CX-5 drugiej generacji: polski CENNIK

Red Dot to nagroda przyznawana za wyjątkowy i niecodzienny design. Zdobywcy tego tytułu to według organizatorów produkty wizjonerów wzornictwa, którzy połączyli stylistykę oraz funkcjonalność. Mazda bryluje w tym zestawieniu, a wcześniej nagrodzono Mazdę 2, Mazdę 3, CX-3 oraz flagową limuzynę 6.

Nagroda Red Dot jest przyznawana produktom spełniającym najwyższe standardy wzornictwa w swojej kategorii przez jury złożone  z 39 projektantów, wykładowców i redaktorów. Jurorzy wybierają 102 zwycięzców  "Best of the Best" spośród ponad 5500 zgłoszeń pochodzących z 54 krajów.

Źródło: Mazda
autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: