SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mazda otwiera pierwsze muzeum w Europie

Mazda otwiera pierwsze muzeum w Europie

16.05.2017, godz. 10:38
Muzeum Mazda Auto Frey
Muzeum Mazda Auto Frey foto: Mazda

Frey Mazda Classic Car Museum to projekt lokalnego dealera Mazdy, salonu Auto Frey, który rozrósł się do niespotykanych rozmiarów i przedstawia 100 lat historii marki.

Pierwsze muzeum Mazdy w Europie zostało otwarte 13 maja w niemieckim Ausburgu, a zwiedzający mogą zobaczyć 45 samochodów istotnych z punktu widzenia producenta z Hiroshimy. Wystawa obejmuje nie tylko auta dostępne na Starym Kontynencie, ale też perełki prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zobacz też: Mazda CX-5 drugiej generacji: polski CENNIK

W muzeum pojawiają się między innymi Mazda Cosmo Sport z 1967 roku, Mazda Luce RS87 z 1969 roku czy kultowa RX-7 z 1992 roku, będąca najlepiej sprzedającym się modelem z silnikiem rotacyjnym.

Mazda przygotowała również pierwszy samochód osobowy, który trafił do masowej produkcji, R360, tuż obok znajdziemy lekką trójkołową ciężarówkę K360 z 1962 roku. Nie zapomniano też o sportowej i filigranowej Maździe AZ-1 z 1992 roku.

Ekspozycja będzie się oczywiście zmieniać, a w Ausburgu zobaczymy wszystkie 120 samochodów należących do rodziny Frey’a. Koszt biletu to 5 euro.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebook

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: