SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mazda RX-9 w sprzedaży w 2020 roku

Mazda RX-9 w sprzedaży w 2020 roku

25.08.2016, godz. 09:08
Mazda RX-VISION
Mazda RX-VISION foto: Mazda

Prezentacja nowej Mazdy RX-Vision Concept na targach Tokyo Motor Show w 2016 roku pobudziła apetyty na seryjną produkcją tego sportowego auta. Japończycy zajęli się jednak innym projektami, a temat zjawiskowego konceptu zszedł na dalszy plan. Wiele wskazuje jednak na to, że inżynierowie wrócą do modelu z serii RX aby wprowadzić go do seryjnej produkcji.

Znana z silnika z obrotowym tłokiem Mazda RX-8 nie jest już produkowana od kilku lat. Nie oznacza to jednak, że nowatorskie jednostki wankla nie powrócą do łask. Według japońskich inżynierów nastąpi to szybciej niż się spodziewamy.

Zobacz: TEST nowa Mazda 6 2.5 AT SkyPassion: japoński wzór sedana

Według japońskiego magazynu motoryzacyjnego nowy sportowy samochód Mazdy trafi do sprzedaży w roku 2020. Niejako potwierdzeniem zaawansowanych prac nad nowym modelem jest fakt zastrzeżenia przez Mazdę nazwy RX-9. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku pojawi się kolejna wariacja RX-Vision Concept, a produkcyjny model powinniśmy poznać dwa lata później.

Na jakiekolwiek szczegóły techniczne jest jeszcze za wcześnie, ale coraz częściej słychać głosy, że auto ma być napędzane nowym silnikiem 1.6 SkyACTIVE rozwijającym moc około 400 KM.

autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: