SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Meadow Rain Walker, córka Paula Walkera pozywa Porsche za śmierć ojca!

Meadow Rain Walker, córka Paula Walkera pozywa Porsche za śmierć ojca!

29.09.2015, godz. 11:20
Paul Walker / ostatnie zdjęcie przed wypadkiem w Porsche Carrera GT
foto: WENN/NEWSPIX.PL

Meadow Rain Walker, córka tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym Paula Walkera, złożyła pozew przeciwko Porsche. Zdaniem 16-latki oraz jej prawników, aktor zginął przez zaniedbania ze strony koncernu.

Śledczy badający sprawę głośnego wypadku Paula Walkera, wspólnie z inżynierami Porsche doszli do wniosku, że przyczyną tragedii była nadmierna prędkość. Prawnicy pracujący dla młodej Amerykanki nie zgadzają się z tą opinią. Oskarżyli niemiecki koncern o zamontowanie wadliwego systemu kontroli trakcji i niedotrzymanie standardów bezpieczeństwa przy produkcji modelu Carrera GT. Przyczyną śmierci gwiazdora "Szybkich i wściekłych" jest zdaniem mecenasów nie nadmierna prędkość, ale pożar samochodu, do którego doszło przez zaniedbania.

Zobacz też: Wszystkie samochody z filmu "Szybcy i wściekli 7"

Tragiczny wypadek miał miejsce blisko dwa lata temu w miejscowości Santa Clarita w Kalifornii. Paul Walker jechał jako pasażer z kolegą Rogerem Rodasem. Porsche wypadając z drogi uderzyło w znak i drzewo, po czym stanęło w płomieniach. Aktor i kierowca zginęli na miejscu 30 listopada 2013 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: