SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rzadkie Lamborghini Countach LP400 sprzedane za ponad 1 mln dolarów! GALERIA

Rzadkie Lamborghini Countach LP400 sprzedane za ponad 1 mln dolarów! GALERIA

09.06.2014, godz. 15:44
Lamborghini Countach LP400 Periscopica
foto: Worldcarfans

Sportowe samochody takie jak Lamborghini z wiekiem praktycznie nie tracą na wartości, a najrzadsze z nich stają się nawet coraz droższe. Tak jest właśnie w przypadku kultowego modelu Countach LP400 Periscopica, którego egzemplarz sprzedano ostatnio na licytacji za 1,2 mln dolarów!

Przez lata swojej działalności Lamborghini stworzyło wiele bezkompromisowych pojazdów, jednak niewiele z nich umywa się do modelu Countach. Zwłaszcza do wyprodukowanej w zaledwie 150 egzemplarzach wersji LP400 Periscopica, która posiadała wbudowany w swój dach... peryskop. Nawiasem mówiąc, to rozwiązanie okazało się zupełnie niepraktyczne i Lamborghini szybko zrezygnowało ze swojego osobliwego pomysłu.

Zobacz też: Lamborghini Huracan: włoski supercar w przybliżeniu - WIDEO + GALERIA

Z każdym rokiem produkcji Włosi modyfikowali nadwozie Countacha, dodając m.in. coraz więcej wlotów powietrza, przez co znawcy tematu uważają, że najpiękniejsze były właśnie samochody z pierwszej serii. Auto powstawało w latach 1974-1990 i zbudowano w sumie 2042 sztuki.

Egzemplarz z aukcji wyprodukowano w 1975 roku i wygląda, jakby właśnie zjechał z taśm fabryki. Nadwozie zostało pokryte bardzo rzadkim lakierem w kolorze Tahiti. Ten egzemplarz z Countacha jako pierwszy z wszystkich osiągnął cenę powyżej 1 miliona dolarów. Trudno się dziwić, bowiem auto wygląda naprawdę doskonale.

WIDEO - zobacz wyjątkowe porównanie Lamborghini Countach i Aventador

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: