SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mercedes-AMG nabrał rozpędu w Polsce

Mercedes-AMG nabrał rozpędu w Polsce

25.01.2017, godz. 11:01
Mercedes-AMG E63
Mercedes-AMG E63 foto: Mercedes

Samochody Mercedesa z przytwierdzonym znaczkiem AMG rozpalają Polaków jak nigdy dotąd. Okazuje się, że w 2016 roku fabrycznie nowe auta ze srebrną gwiazdą i dodatkowymi trzema literkami symbolizującymi najwyższe osiągi, chętnie znajdowały na siebie nabywców w naszym kraju.

AMG świętujące 50-lecie założenia firmy, dziś jest rozpoznawalne w każdym zakątku naszego globu. Firma z Affalterbach w ciągu minionego półwiecza odnotowała liczne sukcesy w sporcie motorowym, a dzięki projektowaniu unikalnych aut seryjnych systematycznie pieczętuje swoją pozycję uznanej marki samochodów o wysokich osiągach. Dzisiaj, jako spółka o nazwie Mercedes-AMG, należąca w całości do Daimler AG, reprezentuje sportowe ramię koncernu.

Zobacz również: Lifting w gamie Mercedesa-AMG GT

Mercedes-AMG rozpoczynający jubileuszowy rok, podsumował wyniki sprzedaży w minionym 2016 r. Firma zanotowała rekordowe zainteresowanie swoimi samochodami, bowiem dostarczyła klientom 99 235 samochodów, co oznacza ponad 40-procentowy wzrost sprzedaży. Ile z tych samochodów trafiło nad Wisłę? Według oficjalnych danych, w Polsce udało się sprzedać 1100 samochodów serii 43, 45, 63, 65, GT oraz G, co jest najlepszym dotychczasowym wynikiem.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: