SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mercedes AMG z napędem hybrydowym do 2020 roku!

Mercedes AMG z napędem hybrydowym do 2020 roku!

02.08.2015, godz. 18:30
Mercedes AMG GT S
Mercedes AMG GT S foto: Mercedes-Benz

Mercedes planuje wypuszczenie na rynek sportowego samochodu z napędem hybrydowym. Wszystko przez wyśrubowane normy emisji spalin oraz współczesne trendy, gdzie praktycznie każdy konkurent posiada w ofercie pojazd hybrydowy czy elektryczny.

Chcąc uniknąć konieczności obniżania pojemności silników  utrzymując przy tym wysoką moc, Mercedes chce zacząć stosować w swoich najmocniejszych samochodach napęd hybrydowy. Wszystko przez coraz ostrzejsze normy emisji spalin. Należy przypomnieć, że teraz najczęściej AMG korzysta z dwóch jednostek napędowych: 4-litrowego V8 biturbo, który spotkamy m.in. w Mercedesie AMG GT S (510 KM) i 5,5-litrowego V8 biturbo pracującego m.in. w Mercedesie G63 AMG.

Nie przegap: TEST Mercedes-Benz G500: ostatni prawdziwy twardziel

Przykłady konkurencji w postaci Ferrari LaFerrari, McLarena P1 czy Porsche 918 Spyder pokazują, że współczesna technologia pozwala stworzyć samochody, które dają ogrom frajdy z jazdy, a przy okazji mają też funkcje "Eco". Niestety jest to efekt przepisów, które są narzucane m.in. przez Unię Europejską. Okazuje się, że jeśli do 2021 roku, Mercedes nie ograniczy w swoich samochodach emisji CO2, to zostanie zmuszony do płacenia ogromnych kar!

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: