SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mercedes-Benz Klasy G pobił własny rekord

Mercedes-Benz Klasy G pobił własny rekord

02.12.2016, godz. 15:44
Mercedes-Benz Klasy G
Mercedes-Benz Klasy G foto: Mercedes

Legendarna Klasa G wytwarzana od 1979 roku, produkowana na zlecenie Mercedes-Benz w zakładach Magna Steyr w austriackim Grazu, pobiła własny rekord! Fabryka zbudowała 20 tysięcy egzemplarzy w mniej niż rok.

Po raz pierwszy w historii w Magna Steyr udało się wyprodukować 20 tysięcy Mercedesów Klasy G w ciągu niecałych 12 miesięcy. Jubileuszowe auto to Mercedes-AMG G 63 wyposażony w opcje z palety "designo manufaktur", polakierowany kolorem "designo mystic white bright" i wykończony we wnętrzu skórzaną tapicerkę designo z ręcznie wykonanymi przeszyciami.

Przeczytaj: TEST Mercedes-Benz G500: ostatni prawdziwy twardziel

- Indywidualizacja i techniczna optymalizacja przyczyniły się do wielkiego sukcesu Klasy G. Jednocześnie nasza ikona off-roadu wciąż nie uznaje żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jazdę w terenie – mówi dr Gunnar Güthenke, szef grupy produktów off-roadowych w Mercedes-Benz. - Wyprodukowanie 20 tysięcy egzemplarzy Klasy G w ciągu jednego roku potwierdza wysoki popyt na "Gelendę", jak również jakość naszych pojazdów – czyli coś, co bardzo doceniają nasi klienci – dodał Gunnar Güthenke.

Program indywidualizacji "designo manufaktur" sprawia, że terenowa ikona Mercedes-Benz może być jeszcze bardziej wyjątkowa, ekskluzywna i dopasowana do upodobań klientów. Poza fabryką w Grazu mieści się oddział ręcznego wykańczana "Manufaktur", który zamienia seryjne Klasy G w prawdziwie unikalne egzemplarze. Bez względu na to, czy chodzi o nadwozie, wnętrze, przeszycia tapicerki czy emblematy – niemal każdy detal jest tam wykonywany ręcznie.+

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: