SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mercedes Klasy E All-Terrain 4x4 - jedyny na świecie

Mercedes Klasy E All-Terrain 4x4 - jedyny na świecie

21.07.2017, godz. 14:33
Mercedes Klasy E All-Terrain 4x4
Mercedes Klasy E All-Terrain 4x4 foto: materiał prasowy

Zaprezentowany całkiem niedawno Mercedes Klasy E All-Terrain to nieco podniesione kombi, którego właściwości terenowe nie mogą równać się z – chociażby – większymi SUV-ami. Jeden z właścicieli postanowił coś z tym zrobić i stworzył własnego Mercedesa Klasy E All-Terrain 4x42.

Jurgen Eberle odebrał swojego Mercedesa całkiem niedawno, lecz nie był zadowolony z jego właściwości poza utwardzoną drogą. Tak narodził się pomysł stworzenia Mercedesa Klasy E All-Terrain 4x42, którego nazwa nawiązuje do ekstremalnej klasy G.

Pisaliśmy o: Mercedes Klasy X – nowy pickup klasy... premium?

Klasa E otrzymała – co raczej niespotykane – osie portalowe (jak w Unimogu), co podniosło prześwit do niespotykanych 40 centymetrów. Osie poszerzono o 20 centymetrów, a opony założone do tego auta mają 31 cali!

Pod maską Klasy E All-Terrain nie znajdziemy znaczących zmian. Zamontowano tam jednostkę V6 o pojemności 3.5 litra o mocy 333 koni mechanicznych. Możliwości terenowe auta ograniczone są przez brak reduktora czy blokowanych dyferencjałów. Nie zmienia to faktu, że wygląda on genialnie.

Co ciekawe, choć Mercedes nie planował stworzenia takiego pojazdu, z zaciekawieniem przygląda się rynkowi i być może – jak wskazują niektóre publikacje – takie auto trafi do limitowanej, lecz fabrycznej produkcji.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: