SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mercedes Klasy S samodzielnie wyjeżdża z fabryki

Mercedes Klasy S samodzielnie wyjeżdża z fabryki

03.07.2017, godz. 15:42

Mercedes Klasy S przeszedł niedawno facelifting, który miał podnieść jego możliwości podróży bez udziału kierowcy. By pokazać jak bardzo zaawansowana jest Klasa S, producent przygotował auto, które samodzielnie zjechało z taśmy produkcyjnej i udało się do magazynu.

Egzemplarz Mercedesa Klasy S wykończony w kolorze Obsidian Black Metallic pokonał dystans około 1.5 kilometra bez udziału kierowcy. Na siedzeniu pasażera zasiadł Markus Schafer, członek zarządu marki. Mercedes wspomina, że auto wyposażono w niedawno opracowane systemy, które zostały już opatentowane. Nad miejscem kierowcy, na dachu, znajdują się prawdopodobnie dodatkowe urządzenia wspomagające auto.

Zobacz też: Wojtek Szczęsny tuninguje Mercedesa-AMG G63

Może się wydawać, że to tylko zagrywka pod publiczkę, lecz należy pamiętać, że obecnie każde auto musi być dostarczone do magazynu przez człowieka. Później pracownicy wracają po kolejne pojazdy zorganizowanym transportem. Cała operacja więc trochę trwa. Mercedes sprawdza, czy elektronicznego, autonomicznego rozwiązania można używać na co dzień.

Fabryka w Sindelfingen zatrudnia ponad 25 000 osób. To właśnie w niej produkowane są flagowe Klasy S (we wszystkich wersjach), Klasy E, CLS, Maybachy oraz AMG GT. W przyszłości ma ona zająć się wytwarzaniem samochodów elektrycznych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: