SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mercedes odlicza dni do premiery pierwszego pickupa!

Mercedes odlicza dni do premiery pierwszego pickupa!

24.10.2016, godz. 12:30
Mercedes GLT pickup
Mercedes Pickup foto: Mercedes

Już od kilku lat można usłyszeć plotki na temat pickupa, który miałby pojawić się w gamie Mercedesa. W końcu wyznaczono datę premiery konceptu – 25 października. Na model produkcyjny przyjdzie nam poczekać, lecz już wiemy na jego temat całkiem sporo.

Auto można było przyłapać w pełnym kamuflażu, a GLT, bo tak ma się nazywać niemiecki pickup, oparty będzie na dostępnym w sprzedaży już od jakiegoś czasu Nissanie Navara. Współpraca Mercedesa z Nissanem zaowocowała dotychczas powstaniem np. Infiniti QX30, a samo podwozie Navary znalazło się również w nowym Renault Alaskan.

Zobacz też: TEST Infiniti QX30 : diabeł tkwi w szczegółach

Warto zauważyć, że Navara ma z tyłu zawieszenie wielowahaczowe, co w przypadku Mercedesa zostanie wykorzystane zapewne do zapewnienia wysokiego komfortu.

Pod maską – wbrew pozorom – nie znajdziemy jednostki wysokoprężnej o pojemności 2.3 litra. Mercedes planuje wprowadzenie do oferty auta z trzylitrowym V6. Podobne rozwiązanie otrzymał także Volkswagen Amarok, gdzie również skierowano się w stronę większych pojemności.

Teaser ujawnia tylko kilka stylistycznych szczegółów, ale już widać, że samochód będzie wyróżniał się wyglądem. Więcej dowiemy się za kilka dni.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: