SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mercedes SL65 AMG Black Series rozbity w Łodzi! – WIDEO

Mercedes SL65 AMG Black Series rozbity w Łodzi! – WIDEO

24.10.2014, godz. 15:13
Rozbity Mercedes SL65 AMG Black Series
Rozbity Mercedes SL65 AMG Black Series foto: YouTube

Luksusowe Coupe Mercedesa zostało rozbite w Łodzi. W nieznanych okolicznościach doszło do zderzenia Mercedesa SL65 AMG Black Series z Fiatem Punto. Oba auta uległy sporym zniszczeniom.

Do sytuacji doszło około godziny 12 na skrzyżowaniu Kilińskiego i Rewolucji 1905 r. w Łodzi. Z nieznanych jeszcze przyczyn Mercedes SL65 AMG Black Series i Fiat Punto zderzyły się. W wyniku uderzenia sportowe auto zjechało na chodnik, gdzie potrącona została 43-letnia kobieta. Ostatecznie SL65 AMG zatrzymało się na narożnej kamienicy. Kobieta została odwieziona do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi a kierowca ustala okoliczności wypadku.

Zobacz też: Pirat z Łodzi! Wyprzedzanie po chodniku, jazda na czerwonym świetle

Mercedes SL65 AMG Black Series to wzmocniona wersja mocarnego SL65 AMG. Cechuje się zmodyfikowanym bodykitem, dodatkowymi modyfikacjami technicznymi i wykończeniem włóknem węglowym i ciemnymi wstawkami. Pod maską pracuje podwójnie doładowana jednostka V12 o pojemności 6l. Generuje ona 670 KM i 1000 Nm momentu obrotowego.

Poniżej znajdziecie filmik z miejsca wypadku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

SuperAuta24»

Auto

»

Drogi

» Pierwsze świecące pasy drogowe: technologia XXI wieku wkracza – WIDEO

Pierwsze świecące pasy drogowe: technologia XXI wieku wkracza – WIDEO

Współczesne samochody są przepełnione elektronicznymi systemami bezpieczeństwa. Drogi mamy coraz szersze i coraz bezpieczniejsze. Teraz holenderska firma wymyśliła system, który pozwoli na bezpieczną jazdę w nocy i przy słabej widoczności. Chodzi o świecące pasy drogowe.

 

Studio Roosegaarde specjalizuje się w wymyślaniu systemów poprawiających bezpieczeństwo na drogach. Na ich koncie są takie projekty jak ostrzeżenia o śliskiej nawierzchni malowane farbą termoaktywną czy pasy do bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych. Teraz firma przedstawiła projekt świecących nocą pasów na jezdni.

Zobacz też: Polacy chcą mieć długowieczny asfalt na drogach – testy już trwają

Testowe pasy zostały zainstalowane na odcinku drogi N329 będącej obwodnicą miasta Oss (niedaleko Nijmegen). Cały system nocnego świecenia opiera się na pozyskiwaniu światła w dzień i oddawaniu go w nocy. Pasy świecą maksymalnie przez 9 godzin w kolorze zielonym. Całość jest samowystarczalna i nie potrzebuje zewnętrznego źródła energii. Jeśli projekt okaże się skuteczny zostanie rozszerzony o kolejne odcinki dróg.

Ciekawe kiedy takie świecące pasy pojawią się w Polsce. Poniżej znajdziecie filmik prezentujący działanie świecących pasów drogowych.

 

 

 

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: