SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Michael Schumacher reaguje na bodźce. Jest wybudzany ze śpiączki farmakologicznej

Michael Schumacher reaguje na bodźce. Jest wybudzany ze śpiączki farmakologicznej

31.01.2014, godz. 13:10
Michael Schumacher
foto: EAST NEWS

Michael Schumacher 29 grudnia uległ poważnemu wypadkowi podczas jazdy na nartach. Po tym jak trafił do szpitala, został poddany śpiączce farmakologicznej, z której dopiero teraz zostaje wybudzany. Okazuje się, że rokowania co do jego stanu zdrowia są pozytywne, ponieważ kierowca reaguje na bodźce.

Ostatnie informacje na temat stanu zdrowia Schumachera wskazywały, że im dłużej sportowiec będzie znajdował się w stanie śpiączki, tym trudniej będzie go później wybudzić. Poza tym trudno powiedzieć, czy odzyskany zostanie stan świadomości, nie mówiąc już o powrocie do pełni sprawności.

Przeczytaj też: Michael Schumacher: sylwetka legendy Formuły 1 - co osiągnął w życiu słynny kierowca

Jest jednak pozytywna informacja dla rodziny i fanów wielkiego kierowcy F1, gdyż wybudzanie przebiega z powodzeniem. Francuski dziennik sportowy "L'Equipe" podał, Schumacher zamrugał oczami w trakcie badań przeprowadzanych przez lekarzy. - Zespół lekarzy na czele z Emmanuelem Gayem testował od poniedziałku odruchy neurologiczne. Podczas wczesnych etapów pacjent zamrugał - czytamy w dzienniku.

Poza tym do wiadomości podano, że "Schumi" w testach reagował na proste instrukcje medyków. Nie wiadomo jednak jak długo będzie trwał proces wybudzania, ani nie można jeszcze powiedzieć, czy i ewentualnie do jakich zmian w mózgu mogło dojść.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: