SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Michael Schumacher walczy o życie po wypadku. Stan kierowcy jest krytyczny

Michael Schumacher walczy o życie po wypadku. Stan kierowcy jest krytyczny

30.12.2013, godz. 11:40
Michael Schumacher na nartach
foto: EAST NEWS

Michael Schumacher zasiadał za sterami szybkich pojazdów oraz bił rekordy prędkości na torach wyścigowych, a nigdy nie miał poważnego wypadku. Los potrafi być przewrotny, bo teraz siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 walczy o życie w szpitalu, a wszystko przez wypadek na nartach.

Michael Schumacher doznał wylewu krwi do mózgu i jest w stanie krytycznym. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w niedzielę 29 grudnia na stoku narciarskim w ekskluzywnym kurorcie Meribel we francuskich Alpach. Były kierowca F1, zjeżdżając ze wzniesienia poza wyznaczonym szlakiem wraz ze swoim 14-letnim synem Mickiem, przewrócił się i uderzył głową w skałę.

Przeczytaj też: Ostatnie zdjęcia Paula Walkera kilkanaście minut przed śmiercią

W przeciągu kilkunastu minut od wypadku Schumacher został przetransportowany do szpitala w Moutier. Był przytomny, jednak następnie po przewozie do specjalistycznej kliniki w Grenoble, został poddany śpiączce farmakologicznej. Lekarze zdiagnozowali poważny uraz czaszki i wylew krwi do mózgu, co wymagało podjęcia natychmiastowej interwencji neurochirurgicznej. Lekarze informują o bardzo ciężkim stanie pacjenta, zagrażającym życiu.

Sportowiec, który w 2012 roku zakończył karierę w F1, uwielbiał narciarstwo i często szusował po dzikich trasach. W chwili wypadku miał kask na głowie, który częściowo zamortyzował siłę uderzenia. Podczas prasowej konferencji lekarze stwierdzili, że "gdyby nie ochrona kasku, Michaela nie byłoby już nami".

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: