SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Michelin inwestuje 100 milionów euro w Olsztynie!

Michelin inwestuje 100 milionów euro w Olsztynie!

14.04.2014, godz. 21:37
Michelin inwestuje 100 milionów euro w Olsztynie
foto: Michelin

Po Grupie Volkswagena inwestującego pieniądze w Polsce, przyszedł czas na Grupę Michelin. W latach 2014-2018 znana oponiarka marka zainwestuje ok. 100 milionów euro (ponad 413 milionów złotych) w rozwój i modernizację Zakładu Opon Rolniczych fabryki opon w Olsztynie.

Inwestycja o wartości ok. 100 milionów euro Zakładu Opon Rolniczych olsztyńskiej fabryki Michelin poprzez budowę nowych hal produkcyjnych, montaż nowoczesnych maszyn służących między innymi automatyzacji i modernizacji procesu wulkanizacji i kontroli jakości. Inwestycja nie tylko przyczyni się do rozwoju fabryki i wzrostu zatrudnienia, lecz także wpłynie na rozwój gospodarczy Warmii i Mazur m.in. poprzez zatrudnienie kolejnych firm podwykonawczych  z regionu.

Olsztyńska fabryka opon Michelin zatrudnia ponad 4 tys. osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Z fabryką współpracuje też około 400 firm podwykonawczych. Od 1995 roku, czyli od początku swojej obecności w Polsce, do roku 2013 firma Michelin zainwestowała w Olsztynie około 500 milionów euro. Dzięki tym inwestycjom olsztyńska fabryka Michelin stała się jedną z najnowocześniejszych fabryk opon na świecie. W Olsztynie produkowane są opony do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także tkaniny kordowe i formy.

Przeczytaj też: Volkswagen da pracę pod Poznaniem. Nowa fabryka Volkswagena powstanie we Wrześni

Uczestnicy uroczystego otwarcia nowej inwestycji w olsztyńskiej fabryce opon Michelin podpisali fragment bieżnika opony rolniczej wyprodukowany na nowej maszynie. W inauguracji inwestycji, która odbyła się w Olsztynie w poniedziałek 14 kwietnia 2014 roku, udział wzięli m.in.: Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce Pierre Buhler, Prezes Michelin Polska John Young, Dyrektor Linii Produktowej Opon Rolniczych Grupy Michelin Emmanuel Ladent, Dyrektor Fabryki Michelin w Olsztynie Jarosław Michalak, przedstawiciele władz samorządowych, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe.

autor: Michelin Polska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: