SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mieszkaniec wsi Mniszew postawił atrapę fotoradaru na swoim podwórku: "To rzeźba nowoczesna"

Mieszkaniec wsi Mniszew postawił atrapę fotoradaru na swoim podwórku: "To rzeźba nowoczesna"

11.10.2015, godz. 19:29
atrapa fotoradaru
atrapa fotoradaru foto: x-news

We wsi Mniszew jeden z mieszkańców miał dość pędzących samochodów. Postawił zareagować i na swoim podwórku umieścił atrapę fotoradaru, która jego zdaniem jest "rzeźbą nowoczesną". Efekt? Kierowcy zwalniają, a przy drodze zrobiło się znacznie bezpieczniej.

- To nie jest atrapa fotoradaru, tylko rzeźba nowoczesna. Ja mam pojęcie sztuki industrialnej. Taką miałem ochotę, żeby to stało - tłumaczy Paweł Perudzki.

Rzekoma rzeźba jest jednak łudząco podobna do fotoradaru. Mężczyzna postawił ją w samym rogu swojej posesji przy zakręcie drogi na wjeździe do wioski. Pan Paweł uczynił to ze strachu, że ktoś, kto nie przestrzega ograniczenia do 50 km/h, nie utrzyma się w zakręcie i skończy w jego domu. Okoliczni mieszkańcy inicjatywę popierają. Są zadowoleni, że kierowcy zwalniają i jest łatwiej choćby przejść przez drogę.

Sprawdź: Nie wskażesz, kto kierował, możesz dostać 5 tys. zł grzywny!

Teoretycznie trasę przelotową przez wieś należałoby przebudować albo poprowadzić bokiem, ale jak mówi Marek Drapała, wójt gminy Magnuszew, sprawa otrzymała w Generalnej Dyrekcji Dróg niski priorytet. - Aktualnie jesteśmy na pozycji 844 do realizacji - twierdzi. Urzędnicy przyznają, że na szybką przebudowę nie ma co liczyć, ale nie mają nic przeciwko prywatnej inicjatywie pana Pawła. - Jest poza pasem drogi na terenie prywatnym, nie emituje sygnałów świetlnych, dźwiękowych i nie rozprasza kierowcy - mówi Jan Krynicki z GDDKiA.

/źródło wideo: x-news/

autor: SuperAuto24.pl zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: